Встановлення мініатюрного пристрою «Micra» В Інституті серця МОЗ України

В Інституті серця МОЗ України вчергове було імплантовано найменший у світі кардіостимулятор Micra Medtronic пацієнтам з м.Києва (67 років) та м.Суми (56 років) з діагнозом постійна форма фібріляцій передсердь, брадисистолічний варіант.

На сьогодні в Інституті серця завідувачем відділення лікування порушень серцевого ритму Олександром Грицаєм, який є єдиним в Україні лікарем, сертифікованим для проведення таких операцій (перша така операція в Інституті серця відбулася в лютому цього року), імплантовано вісім цих унікальних пристроїв.

Набагато менший за звичайний, з вагою менше 2 грам (1,75 гр), кардіостимулятор Micra TPS доставляється безпосередньо в серце через катетер, введений в стегнову вену. На відміну від звичайної процедури імплантації, встановлення мініатюрного пристрою «Micra» не вимагає хірургічного розрізу і створення «кишені» для стимулятора під шкірою.

Як зазначив завідувач, кафедрою кардіохірургії, рентгенендоваскулярних та екстракорпоральних технологій НМАПО імені П. Л. Шупика), д.мед.н., член – кор. НАМНУ, проф.Борис Тодуров, Україна стала однією з трьох країн Східної Європи (після Польщі і Угорщини), де використовують цю сучасну технологію.

На операції були присутні лікар-кардіохірург Олександр Русанов і лікар-інтерн (м.Суми), які мали можливість долучитись до імплантації унікального пристрою.